2025 წლის 6 ნოემბერს, მახინჯაურის საზღვაო სკოლაში გაიმართა კლასის საათი თემაზე „ბულინგისა და კიბერბულინგის წინააღმდეგ“. შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს სკოლის მოსწავლეებმა და პროფესიულმა სტუდენტებმა. ღონისძიების მიზანი იყო ახალგაზრდებში ტოლერანტობის, პატივისცემისა და უსაფრთხო სასწავლო გარემოს მნიშვნელობის ხაზგასმა.
პროფესიულმა სტუდენტებმა,საბა გოჩიტიძემ და თემო ბაქანიძემ,წარმოადგინეს პრეზენტაციები და ფართოდ გააშალეს საკითხები, რომლებიც შეეხებოდა შემდეგ თემებს: გააჩერე ბულინგი, შექმენი უსაფრთხო სკოლა, როგორ ვებრძოლოთ მოზარდებში ძალადობას, რჩევები ძალადობის თავიდან ასაცილებლად.
მოსწავლეებმა და პროფესიულმა სტუდენტებმა ასევე წარმოადგინეს თემატური ნახატები და ჩანახატები, რომლებშიც ასახეს ბულინგის პრობლემა და მისი თავიდან აცილების გზები.
კლასის საათი ჩატარდა კურატორ გიული ბერიძესთან ერთად და წარიმართა კითხვა-პასუხის რეჟიმში, რამაც ახალგაზრდებს საშუალება მისცა გაეზიარებინათ საკუთარი აზრები და გამოცდილება ბულინგის თემაზე.

On 6 November 2025, a class session on the topic “Against Bullying and Cyberbullying” was held at the Makhinjauri Maritime School. The meeting was attended by school pupils and vocational students. The aim of the event was to emphasize the importance of tolerance, respect, and a safe learning environment among young people.
Vocational students Saba Gochitidze and Temo Bakanidze delivered presentations and extensively discussed issues related to the following themes: stop bullying, create a safe school, ways to combat violence among adolescents, and tips for preventing violence.
Pupils and vocational students also presented thematic drawings and sketches that illustrated the problem of bullying and ways to prevent it.