2025 წლის 30 სექტემბერს, საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ინიციატივით, აჭარის რეგიონში ღვაწლმოსილ პედაგოგთა დაჯილდოების ღონისძიება გაიმართა. დაჯილდოებულ პედაგოგებსშორისაა მახინჯაურის საზღვაო სკოლის ფიზიკის მასწავლებელი, მარინა აბულაძე.
ქალბატონი მარინა ჩვენი სკოლის ისტორიის განუყოფელი ნაწილია. ის სკოლაში დაფუძნების დღიდან მუშაობს და უკვე 25 წელია უმნიშვნელოვანესი წვლილი შეაქვს მომავალი მეზღვაურების აღზრდის საქმეში.
გულწრფელად ვულოცავთ ქალბატონ ამ ღირსეულ აღიარებას და ვუსურვებთ ჯანმრთელობას, წარმატებას და შემოქმედებით ენერგიას მომავალშიც.

On 30 September 2025, an award ceremony for distinguished educators was held in the Adjara region, organized on the initiative of the Ministry of Education, Science, and Youth of Georgia. Among the honored teachers was Marina Abuladze, a physics teacher at the Makhinjauri Maritime School.
Ms. Marina is an integral part of our school’s history. She has been working at the school since its founding and has contributed significantly for 25 years to the education and development of future sailors.
We sincerely congratulate her on this well-deserved recognition and wish her continued health, success, and creative energy in the years to come.